İstanbul chip tuning ve araç yazılım üzerine uzman kadrosuyla, performans arttırma ve yakıt tasarrufu sağlayan profesyonel hizmet sunmaktadır.

EGR Arıza Çözümü

EGR Arıza Çözümü

 

EGR valfı iptali EGR valfi (egzoz gazı devridaimi), daha katı Euro emisyon düzenlemelerine yardımcı olmak üzere NOx emisyonlarını azaltmak için tasarlanmış bir emisyon kontrol cihazıdır. Ecumasters İstanbul Chip Tuning EGR İptali yazılımı, bu cihazlarla ilişkili çalışan sorunları ortadan kaldırmasını sağlamak için EGR valfının işlevselliğini kaldırmak için tasarlanmıştır. 0542 563 43 93

EGR VALFI NASIL ÇALIŞIR?

  • EGR valfı, yanmış gazları yeniden sirküle etmek için egzoz manifoldundan emme manifolduna bir geri döngü oluşturur.
  • EGR valfı, ECU tarafından kontrol edilen valfi kontrol eden bir solenoid içerir.
  • ECU, valfi açmak ve yanmış gazları yeniden sirküle etmek için bir görev talep döngüsü kullanarak solenoidi çalıştırır.
  • Daha sonra manifold mutlak basınç sensörü, kontrol önlemi olarak ecu'ya geri gönderilen ilave gaz miktarını kontrol etmek için kullanılır.

EGR VALFI SORUNLARI

EGR valfi sürekli yanmış egzoz gazlarıyla çalıştığından, doğal olarak yüksek kurum içeriğine sahiptirler. Gazlardaki bu kurum, valf çalışma alanı içindir, karbon birikintilerine neden olur ve bu da valfin çeşitli pozisyonlarda yapışmasına neden olur. EGR valfi tam motor performansı için kapalıdır ve turbo sistemi için basınçlandırmaya izin veren kapalı bir döngü ortamı oluşturur. Sorunlu bir EGR, turbo için giriş emme manifolduna geri bildirim için açık bir döngü ortamı dahiledebilir ve sonuç olarak güç olarak düşüş ve yakıt ekonomisinde de fazla yakma gibi sorunlara neden olabilir!

EGR İPTALİ FAYDALARI

  • Geri Yüklenen Motor Gücü
  • Geri Yüklenen MPG
  • Daha temiz emisyonlar, çünkü düzensiz EGR daha yüksek kurum tortuları oluşturur
  • DPF'e takıldıkça kurumsal DPF hatasını önleyebilir
  • EGR iptali işlemi onarım ve yakıt maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar.

Ecumasters İstanbul Chip Tuning EGR İptali yazılımı çoğu ECU türü yazılım işlevselliğini doğru şekilde kaldırabilir. Bazı şirketler kodları çıkarmayı kapatır, ancak bu doğru yol değildir. EGR valfı, motorda fiziksel olarak çalışırken egzoz gazlarını sirküle etmeye çalışmadığından emin olmak için uygun şekilde devre dışı bırakılmalıdır. 

0542 563 43 93

Ecumasters Istanbul Randevu Online Randevu Ecumasters Türkiye Ana Siteye Git